

















































Otsonjuntu 2 B 9, Karhuvuori, Seinäjoki
Karhuvuori Seinäjoki Rivitalo 3h, k, s, lasitettu terassi, autokatos
Hinta
184 000 €
Koko
69,30 m² / 93,90 m²
Vuosi
2016
NÄYTTÖ 24/7 -asuntoesittely. Astu sisään asuntoon ja liiku kohteessa vapaasti 3D-esittelyn avulla ilmoituksen linkin kautta!
PÄÄTYKOLMIO KYSYTYLLÄ KARHUVUOREN ALUEELLA
Hienokuntoinen asunto lasitetulla huoneiston levyisellä terassilla varustettuna. Takapiha suuntautuu etelään ja rajoittuu kaavassa kaupungin puistoalueeseen. Huoletonta asumista, sillä huoltoyhtiö hoitaa yleisten alueiden nurmikkojen leikkuun ja lumityöt. Asukkaat hoitavat omat takapihat itsenäisesti. Yhtiössä on siisti asfaltoitu/nurmetettu pihapiiri.
Huoneiston eteisalueella on kulutusta ja kosteutta kestävä lattialaatoitus ja peililiukuovikaapistot sekä erillinen naulakko. Molemmissa makuuhuoneissa on kaapistot. Kylpyhuoneessa on kaapistot ja laskutaso kodinhoidolle sekä paikka pesutornille. U-mallisessa keittiössä on hyvin kaapistotilaa ja laskutilaa. Tilavasta olohuoneesta on käynti lasitetulle huoneiston levyiselle terassille, joka toimii lisäolohuoneena aina varhaisesta keväästä myöhäiseen syksyyn.
Huoneistossa on miellyttävä vesikiertoinen lattialämmitys kaukolämmöllä. Lämmityskustannus sisältyy yhtiövastikkeeseen. Oma varasto heti pääoven vieressä. Autokatospaikka asuntoa vastapäätä sisältyy kauppaan. Mahdollisuus vuokrata yhtiöltä tolppapistokepaikka toiselle autolle.
Lisätietoa ja yksityisnäytöt sovittavissa:
Matti Leskinen
yrittäjä, ekonomi, LKV
julkinen kaupanvahvistaja
Puh. 040 8494 373
matti.leskinen@asuntoekonomi.fi
Ostotarjouksen voit jättää vaivattomasti verkkopalvelumme kautta: https://asuntoekonomi.fi/asunnon-ostotarjous/
-Huomioithan, että tarjouksessa on mahdollista asettaa kaupan ehdoksi myös lainan saannin. Nopeutat asiointia pankin suuntaan, kun kauppasumma on alustavasti sovittu.
Harkitsetko asuntosi myyntiä?
Pyydä maksuton asuntoarvio: asuntoekonomi.fi
Varaa esittelyaika
| Kohdenumero | 21853334 |
|---|---|
| Sijainti | Otsonjuntu 2 B 9, 60510 Seinäjoki |
| Omistusmuoto | Oma |
| Huoneistoselitelmä | 3h, k, s, lasitettu terassi, autokatos |
| Huoneita | Kolmio |
| Hallintamuoto | Asunto-osakeyhtiö |
| Tyyppi | Rivitalo (osake) |
| Asuintilojen pinta-ala | 69,30 m² |
| Pinta-alojen lisätiedot | Yhtiöjärjestyksen mukainen huoneistoselitelmä 3h+k+s ja pinta-ala 69,3 m2. Muut tilat: varasto 4,6 m2 ja lasitettu terassi n. 20 m2. |
| Kerros | 1/1 |
| Vapautuminen | sopimuksen mukaan |
| Kohteen kunto | Hyvä |
| Energialuokka | C2013. |
| Rakennusvuosi | 2016 |
| Käyttöönottovuosi | 2016 |
| Velaton hinta | 184 000 € |
|---|---|
| Myyntihinta | 184 000 € |
| Velkaosuus | - |
| Vuokrattu | Ei |
| Vastikkeet | |
|---|---|
| Huoneiston yhtiövastike yht | 263,34 € / kk |
| Rahoitusvastike | 0 € / kk |
| Hoitovastike | 263,34 € / kk |
| Muut maksut/lisätietoa maksuista | |
|---|---|
| Autopaikkamaksu | 5 € / kk |
| Muut maksut | -Vesi mittauksen mukaan, lämmin vesi 13,50 €/m3 ja kylmä vesi 5,50 €/m3. -Taloyhtiöllä on Elisan KTV- ja valokuitu 100M, Huoneisto 9,80 eur / kk. |
|---|
| Lämmitysmuodot |
|
|---|---|
| Oma sauna | Kyllä |
| Antennijärjestelmä | Kaapeli-tv |
| Tehdyt remontit | Terassin lasitus 2020 |
| Auton säilytys | Sähköpistokepaikat vuokrattavissa yhtiöltä. Kullekin huoneistolle kuuluu yksi autokatospaikka |
| Muut säilytystilat |
|
|---|---|
| Muu varustelu |
|
| Katto | |
|---|---|
| Kate | Huopa |
| Rakennusmateriaalit | |
|---|---|
| Käytetyt rakennusmateriaalit |
|
| Keittiö | |
|---|---|
| Keittiön muu varustelu |
|
| Liesi |
|
| Jääkaappi ja pakastin |
|
| Keittiön lattia |
|
| Keittiön seinät |
|
| Kylpyhuone | |
|---|---|
| Kylpyhuoneen kuvaus | Tilassa lisäksi kaapistoja sekä laskutasoa. Suihkun alueen silikonisaumat uusittu 2025. |
| Kylpyhuoneen varustelu |
|
| Kylpyhuoneen lattia |
|
| Kylpyhuoneen seinät |
|
| Sauna | |
|---|---|
| Kiuas |
|
| Saunan lattia |
|
| Saunan seinät |
|
| Makuuhuone | |
|---|---|
| Makuuhuoneen kuvaus | Molemmissa makuuhuoneissa vaatekaapit |
| 2 | |
| Makuuhuoneen lattia |
|
| Makuuhuoneen seinät |
|
| Olohuone | |
|---|---|
| Olohuoneen lattia |
|
| Olohuoneen seinät |
|
| Koko | 4 288 m² |
|---|---|
| Omistus | Oma |
| Kaavoitustilanne |
|
| Kaavoitustiedot | Seinäjoen kaupunki |
| Nimi | Asunto Oy Seinäjoen Otsonjuntu 2 |
|---|---|
| Isännöitsijän tiedot | Pohjanmaan Kiinteistöpalvelut Oy Puh. 0503853257 |
| Huolto | Huoltoyhtiö |
| Tehdyt remontit | 2024: Luhtitalon etupihan käytävän ja rappusten öljyäminen- + varaston portaan öljyäminen. 2020: lämmitystolppien lisääminen ja postilaatikoiden uusiminen 2018: Pihan asfaltointi 2017: lisätty autopaikkoja |
| Tulevat remontit | HALLITUKSEN KUNNOSSAPITOTARVESELVITYS YHTIÖKOKOUKSELLE TULEVAN 5 VUODEN KORJAUSTARPEISTA. 2026: Ilmanvaihtokanavien nuohous ja ilmamäärien säätö Iv-suodattimien vaihto 2 x vuodessa |
| Taloyhtiön autopaikat |
|
| Huoneistojen lukumäärä | 14 |
| Taloyhtiössä |
|
| Taloyhtiössä muuta | Ilmanvaihtojärjestelmä: koneellinen, LTO |

| Nimi | Leskinen Matti |
|---|---|
| Sähköposti | matti.leskinen@asuntoekonomi.fi |
| Puhelin | 040 8494 373 |
| Yrityksen nimi | LKV Asuntoekonomitoimisto Oy |
| Toimiston nimi | LKV Asuntoekonomitoimisto Oy |
| Yrityksen nimi | LKV Asuntoekonomitoimisto Oy |
|---|---|
| Toimiston nimi | LKV Asuntoekonomitoimisto Oy |
| Osoite | Loukontie 7, Seinäjoki |
| Toimiston puhelin | 040 8494 373 |
| Toimiston sähköposti | matti.leskinen@asuntoekonomi.fi |



