Yhtiön pyykinpesutilaYhtiön pyykinpesutila
Yhtiön kuivaushuoneYhtiön kuivaushuone
Yhtiön saunaYhtiön sauna
Yhtiön suihkutilaYhtiön suihkutila
Yhtiön suihkutilan wcYhtiön suihkutilan wc
Yhtiön pukutilaYhtiön pukutila
Yhtiön harrastetilaYhtiön harrastetila

Patruunantie 8 C 17, Törnävä, Seinäjoki

Törnävä Seinäjoki Kerrostalo 3h, k, kph, 2*lasitettu parveke

Hinta
105 000 €

Koko
76 m²

Vuosi
1968

Tee ostotarjous

Kattavasti remontoitu, valoisa kolmio kahdella lasitetulla parvekkeella.

NÄYTTÖ 24/7 -asuntoesittely. Astu sisään asuntoon ja liiku kohteessa vapaasti 3D-esittelyn avulla ilmoituksen linkin kautta!

Etsitkö huoletonta, modernia ja muuttovalmista kerrostalokotia suositulta ja vehreältä Törnävän alueelta? Asunto Oy Patruuna tarjoaa loistavan mahdollisuuden hankkia omaksi tyylikkäästi remontoitu 76 m2:n kolmio osoitteesta Patruunantie 8 C 17. Tämä kodikas läpitalon huoneisto hurmaa valoisuudellaan ja poikkeuksellisella arjen luksuksella, sillä asunnossa on peräti kaksi erillistä, länteen suuntautuvaa lasitettua parveketta. Taloyhtiö sijaitsee omalla 1 899,2 m2 tontilla.

Huoneiston sisätilat on päivitetty kattavasti vastaamaan nykypäivän vaatimuksia. Kodin keittiö on uusittu kokonaan vuonna 2021 kalusteineen ja kodinkoneineen. Keittiöstä löytyy reilusti kaapisto- sekä laskutilaa. Keittiöön mahtuu vaivattomasti kunnollinen ruokapöytä. Huoneiston kylpyhuone on uusittu kauttaaltaan vuonna 2025 suoritetun taloyhtiön linjasaneerauksen yhteydessä. Kylpyhuoneeseen on asennettu nykyaikaiset vesieristeet, mukavuutta lisäävä lattialämmitys ja sadesuihku. Kylpyhuoneen vieressä on käytännöllinen erillinen kodinhoitotila, josta löytyy paikka pesutornille. Huoneiston lattioihin on asennettu vuosina 2024–2025 yhtenäinen vinyylilankku.

Kodin pohjaratkaisu on erittäin toimiva ja tilava. Tilavasta olohuoneesta on käynti ensimmäiselle lasitetulle parvekkeelle. Makuuhuoneita on kaksi, ja molemmat on varustettu valmiilla vaatekaapistoilla. Toisesta makuuhuoneesta on harvinainen suora käynti asunnon toiselle lasitetulle parvekkeelle. Eteisaula tarjoaa reilusti tilaa vaatesäilytykselle, ja sen jatkeena on erillinen vaatehuone helpottamassa arjen järjestystä. Eteisalueen ja kylpyhuoneen kattoihin on asennettu kiinteät ja modernit led-valot.

Taloyhtiöstä on pidetty esimerkillistä huolta, ja kaikki suuret remontit on tehty ajallaan. Ikkunat ja parvekeovet on uusittu vuonna 2010, viemäriverkosto pinnoitettiin vuonna 2018, saunatilat kunnostettiin vuonna 2020 ja laaja vesi- ja sähköjohtojen perusparannus, telejärjestelmien uusiminen sekä sähköautojen latausvalmius valmistuivat vuosina 2024-2025. Lähivuosien suunnitelmissa on vain roskakatoksen rakentaminen ja salaojituksen uusiminen. Asukkaiden käytössä ovat loistavat remontoidut saunatilat.

Törnävänsaaren luonnonkauniit ulkoilualueet lähettyvillä. Seinäjoen keskussairaala ja kaupungin palvelut nopean yhteyden päässä.

Tule tutustumaan paikan päälle ja ihastumaan tähän upeaan kotiin, joka tarjoaa huoletonta asumista vuosiksi eteenpäin ilman suuria remonttihuolia!

Lisätietoa ja näyttöajat:
Matti Leskinen
yrittäjä, ekonomi, LKV
julkinen kaupanvahvistaja
Puh. 040 8494 373
matti.leskinen@asuntoekonomi.fi

Ostotarjouksen voit jättää vaivattomasti verkkopalvelumme kautta:
https://asuntoekonomi.fi/asunnon-ostotarjous/

Mietitkö asuntosi myyntiä? Avaa ovesi ja näytä kotisi. Hoidamme kaiken muun edullisella kiinteällä välityspalkkiolla.

Ilmainen asuntoarvio: www.asuntoekonomi.fi

Varaa esittelyaika

Varaa esittelyaika

Kohdenumero 20209087
Sijainti Patruunantie 8 C 17, 60200 Seinäjoki
Omistusmuoto Oma
Huoneistoselitelmä 3h, k, kph, 2*lasitettu parveke
Huoneita Kolmio
Hallintamuoto Asunto-osakeyhtiö
Tyyppi Kerrostalo (osake)
Asuintilojen pinta-ala 76 m²
Kerros 1/3
Vapautuminen sopimuksen mukaan
Kohteen kunto Hyvä
Energialuokka Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Rakennusvuosi 1968
Käyttöönottovuosi 1968

Velaton hinta 105 000 €
Myyntihinta 79 338 €
Velkaosuus 25 662 €
Vuokrattu Ei
Vastikkeet
Huoneiston yhtiövastike yht 574,56 € / kk
Rahoitusvastike 232,56 € / kk
Hoitovastike 342 € / kk

Muut maksut kylmä vesi 5,10 €/m3, lämmin vesi 14,50 €/m3. Saunamaksu 2 € / tunti, pesutupa 2 € / tunti.

Lämmitysmuodot
  • kaukolämpö
Antennijärjestelmä Antenni
Tehdyt remontit Keittiö uusittu 2021, kylpyhuone uusittu 2025. Huoneiston vinyylilankkulattiat asennettu 2021.
Luovutusrajoitukset Yhtiöjärjestys 5 § Osakepääomaansa vähentämättä on yhtiöllä oikeus tarjouksesta lunastaa osakkeitaan. Lunastamisesta ja vaaditun lunastushinnan hyväksymisestä päättää hallitus.
Auton säilytys Toteutetut autopaikat 11 kpl Paikat yhtiön hallinnassa 10 kpl. Autotallipaikoista 4 kpl on yhtiön hallinnassa.

Katto
Kate Huopa
Rakennusmateriaalit
Käytetyt rakennusmateriaalit
  • betoni
Keittiö
Keittiön varustelu Keittiö uusittu vuonna 2021 kalusteineen ja kodinkoneineen. Keittiössä reilusti kaapistotilaa ja laskutilaa. Keittiöön mahtuu hyvin ruokapöytä.
Keittiön muu varustelu
  • liesituuletin
  • astianpesukone
Liesi
  • keraaminen
Jääkaappi ja pakastin
  • jääkaappi/pakastin
Keittiön lattia
  • vinyyli
Keittiön seinät
  • maalattu
Kylpyhuone
Kylpyhuoneen kuvaus Kylpyhuone on uusittu kauttaaltaan vuonna 2025. Tuolloin asennettu nykyaikaiset vesieristeet ja lattialämmitys. Sadesuihku, pesuallas ja allaskaapisto sekä bidee-suihku.Kylpyhuoneen vieressä erillinen kodinhoitotila, jossa on paikka pesutornille.
Kylpyhuoneen varustelu
  • wc-istuin
  • peilikaappi
  • peili
  • kiinteät valaisimet
Kylpyhuoneen lattia
  • laatta
Kylpyhuoneen seinät
  • kaakeli
Makuuhuone
Makuuhuoneen kuvaus Molemmissa makuuhuoneissa kaapistot. Toisesta makuuhuoneesta käynti asunnon toiselle länteen suuntautuvalle lasitetulle parvekkeelle.
2
Makuuhuoneen lattia
  • vinyyli
Makuuhuoneen seinät
  • maalattu
Olohuone
Olohuoneen lattia
  • vinyyli
Olohuoneen seinät
  • maalattu

Koko 1 899,20 m²
Omistus Oma
Kaavoitustilanne
  • Asemakaava
Kaavoitustiedot Seinäjoen kaupunki

Nimi Asunto Oy Patruuna
Taloyhtiössä sauna Kyllä
Isännöitsijän tiedot Lakeuden IS-Talot Oy, Outi Hirvilammi Patruunantie 9 60200 Seinäjoki Puh.050 543 3644 outi.hirvilammi@lakeudenis-talot.fi
Huolto Huoltoyhtiö
Tehdyt remontit Porrashuoneet maalattu 1997 - 2000. Rakennuksen eteläpääty maalattu 2003. Vesikaton uusiminen kesällä 2008. Ikkuna- ja parvekeovet sekä yhtiön ulko-ovet vaihdettu keväällä 2010. Huoneistojen ja yleisten tilojen lukkoremontti sysky 2010. Piha-alueen kunnostus ja autopaikkojen lisääminen 2015 . Viemäriverkoston pinnoitus 2018. Saunatilat kunnostettu 2020. Vesi-ja sähköjohtojen perusparannus, telejärjestelmien uusiminen sekä sähköautojen latausvalmius 2024-2025.
Tulevat remontit Lähivuosien aikana tiedossa olevat korjaukset ja perusparannukset: Roskakatoksen rakentaminen ja salaojituksen uusiminen.
Kuntotutkimuksista Investigo Oy raportti 5958, 28.2.2024
Taloyhtiön autopaikat
  • Autotalleja: 5
Huoneistojen lukumäärä 21
Taloyhtiössä
  • urheiluvälinevarasto
  • askarteluhuone
  • väestönsuoja
Taloyhtiössä muuta Kylmäsäilytystila, verkkokomero, saunaosasto, pyykkitupa ja mankelihuone,

Nimi Leskinen Matti
Sähköposti matti.leskinen@asuntoekonomi.fi
Puhelin 040 8494 373
Yrityksen nimi LKV Asuntoekonomitoimisto Oy
Toimiston nimi LKV Asuntoekonomitoimisto Oy

Yrityksen nimi LKV Asuntoekonomitoimisto Oy
Toimiston nimi LKV Asuntoekonomitoimisto Oy
Osoite Loukontie 7, Seinäjoki
Toimiston puhelin 040 8494 373
Toimiston sähköposti matti.leskinen@asuntoekonomi.fi
Takaisin kohdelistaan